Dezenfeksiyon işlemi gözle görülmeyen mikroorganizmaların yaşadığımız ve kullanmakta olduğumuz alanlarda etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon işlemi sık kullanılan yaşam alanlarında veya hayati öneme sahip işlemlerin yapıldığı yerlerde hayati öneme sahiptir.Çünkü paylaştığımız tüm alanlar sürekli olarak mikrop barındırabilir,özellikle bu durum bir çok insanın ortak paylaşım alanları olursa dezenfektan işlemi yapılmadığı takdirde zararlı mikro organizmalar sağlımızı bozabilir ve ummadığımız sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Dezenfeksiyon işlemi nasıl yapılır?

Termal ya da soğuk sisleme cihazları kullanılarak yapılır. Bu işlemi gerçekleştirecek kişiler gerekli teknik bilgiye ve Sağlık Bakanlığınca onaylı belgelere sahip olmalı kişiler olmalıdır. Ayrıca işlem sırasında kullanılan ürünler Sağlık bakanlığınca da onaylı kimyasal dezenfektan ilaçlar olması gerekir. Özellikle uygulama sonrasında işlem yapılan alanı kullanacak kimselere işlem ve sonrası hakkında bilgi verilmelidir. Özellikle sağlık ve hizmet sektöründe, ortak kullanım alanlarda kamusal alanlarda dezenfeksiyon işlemi yapılması gereken bir uygulamadır.

Evlerde Yapılacak Dezenfeksiyon İşlemleri

Ev gibi yaşam alanlarında küçük çocuk ve bebekler de bulunabilir. Firmamız, onların sağlığı da dikkate alarak, kalite kontrol sertifikalı temizlik ürünleri kullanmaktadır. Kapı girişleri, banyo ve mutfaklarda haşereler için etkili ilaçlama hizmeti sunulmaktadır. Kokusuz olan ilaçlama hizmeti evlerde yaşayanlara hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. Apartman boşlukları ve merdivenler de firmamızca dezenfekte edilmektedir. Güvenilir ilaçlama hizmeti için firmamız ile iletişime geçilmesi önerilir.

İş Yerlerinin Dezenfeksiyonu

Evler kadar iş yerlerinin de dezenfeksiyon işlemi son derece önem taşımaktadır. Ortamda bulunan bakteri ve virüslerin yok edilmesi için düzenli aralıklarla yapılacak dezenfekte işlemleri oldukça önem taşımaktadır. İş yerleri, pek çok kişinin bir arada yaşadığı yerler arasındadır. Burada oluşabilecek bulaşıcı bir hastalık tüm çalışanları etkileyecek ve bu nedenle hem çalışanlar hem de işletmeler olumsuz etkilenecektir. Kısa vadede zaman ve nakit ayrılmayan bu temizlik işlemleri uzun vadede önemli sonuçlar doğuracaktır. Çalışanları hastalanan bir işletme, iş gücü kaybı yaşayacaktır. Manevi açıdan yaşatacağı durumlar daha da önem taşımaktadır. İş yerlerinde zemin döşemelerindeki halılar, kir ve toz tutan yerlerdir. Pire ve ev akarları en çok buralarda yaşam bulmaktadır. Firmamız, zemin döşemelerini, telefon ahizelerini, asansör ve merdiven korkuluklarını titizlikle dezenfekte etmektedir. Kullanılan ürünler, solunmasında zarar vermeyen insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek özellikte olan temizlik malzemeleridir.

Nano Gümüş İyon Teknolojisi

Nano Gümüş iyonları ; karşılaştığı virüs ve bakterinin hücre duvarını geçerek hücre zarındaki DNA’sını bozar ve üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmalarını ve bağışıklık kazanımlarını engellenmiş olur. Mikroorganizmanın hücre duvarına tutunarak ilgili mikroorganizmanın hücre metobolizmasını değiştirerek enzimin -SH gurubuna bağlanıp mikroorganizmanın gelişimini durdurur.

Hidrojen Peroksit

Bu etkili kombinasyon, mikroorganizmaların DNA larını ve hücre duvarlarını değiştirmek, solunum enzim sistemlerini baskılamak sureti ile mikroorganizmalar üzerine direkt öldürücü etki oluşturmaktadır. Gümüşün hidrojen peroksit içindeki varlığı ile artan bakterisidal güç, dezenfeksiyon işlemlerinde maksimum etkiyi göstermektedir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2024 EVPA İlaçlama

Call Now ButtonHemen Ara
Open chat

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?